Врятуй життя
Полтава сьогодні. Інформаційний портал міста та області

Magnum Opus

Незалежне мистецьке об'єднання
Всі статті автора

Полтавські поети на "Artgnosis-2015": як робляться культурні фестивалі у інших містах України

Емоційний виступ киянина Павла Коробчука / Фото – Таня Олексенко
Емоційний виступ киянина Павла Коробчука / Фото – Таня Олексенко

Нещодавно п’ятеро полтавських поетів, а саме – Анна Єгорова, Андрій Коновалов, Аня Ютченко, Сергій Макаренко та Роман Коржик відвідали Вінницю і взяли участь у мистецькому фестивалі "Artgnosis-2015". Про організацію триденного форуму, музику, літературу, театральні дійства та виступ гурту "Pianoboy", який ледве не зірвав поетичний марафон – у одного з "маґнумців".

На перший день фестивалю полтавці, на жаль, не потрапили – п’ятниця тринадцяте, робота, навчання. Довелося пропустили важливі події: лекцію Анаід Агаджанової "Конструктивна реалізація міждисциплінарних культурних проектів", виступ Жадана і "Собак у космосі", а також нагоду почути нові тексти Сергія Вікторовича, які він мав презентувати.

День під номером два розпочався із заходу "Література, що виходить за межі". Аня Ютченко і Сергій Макаренко познайомили публіку із проектами #Встол та "Люди читають". Нагадаю, що #Встол – ініціатива спрямована на ознайомлення якомога більшої кількості людей з творчістю талановитих авторів, які або не змогли заявити про себе за життя, або були незаслужено забуті після смерті.

"Люди читають" – це відеопроект незалежного мистецького об’єднання "Magnum Opus". Його учасником може стати будь-який перехожий Полтави. Головна і єдина умова — любов до поезії.

Ці два проекти якраз і поєднують літературу, відеопоезію, музику, що стало актуальним для організаторів "Artgnosis".

1 – Анна Ютченко і Сергій Макаренко на презентації проекту ВСТОЛ. Фото – Таня Олексенко
Однією із родзинок фестивалю була лекція-презентація "Література, що виходить за межі". Ідеально вписались у концепцію лекції проекти мистецького об'єднання "Magnum Opus" #ВСТОЛ та "Люди читають". Такі проекти насправді показують, що поезія не має меж і додаткові галузі мистецтва роблять її багатогранною та своєрідною. У полтавців це чудово виходить, – поділилася думками Марина Однорог, куратор літературної сцени фестивалю.

Прикрасою заходу став виступ ужгородських митців – письменника Томаша Деяка та художниці Олександри Федоришиної. Вони презентували казку "Пані Скеля" та ілюстрації до неї.

Далі "магнумці" в якості глядачів відвідали презентацію збірки "Море віршів та пісень" львів’янина Григорія Семенчука. Поет розповідав про історії написання своїх текстів, читав поезію та відповідав на питання, які лилися проливним дощем з усіх сторін, де тільки сиділи люди.

6 – Полтавська поетка Анна Єгорова та модератор Настасія Євдокимова на поетичному марафоні. Фото – Таня Олексенко
Після цього киянин Заза Пауалішвілі вийшов на сцену та виніс у руках "Регіну Ольсен". Таку назву носить його збірка – книга верлібрів та кількох римованих текстів, яка насичена водними і релігійними образами. Автор розповів, чому збірка називається саме так. За його словами у всьому винна Вінниця та осінь. Коли Заза жив у одному з місцевих готелів, то вікна його кімнати виходили на універмаг. А там висів величезний банер із написом Регіна. Тоді була осінь, і це стало своєрідною грою слів. Регіна Осінь – Регіна Ольсен.

Опісля на молодих літераторів чекав поетичний марафон, який з певних причин ледве не зірвався. Музиканти гурту "Pianoboy", які мали свій виступ на тій самі сцені, що й поети, на жаль, затягнули саундчек. Налаштування апаратури тривало близько 4 годин. Організатори прийняли рішення перенести марафон на третій день фестивалю. Таким чином участь полтавців розтягнулася на два дні, хоча із самого початку мала поміститися в один.

8 – Виступ театру Намір. Фото – Наталія Гордій
Однак, все, що не робиться – на краще. Поетичний марафон відбувся у камерній атмосфері закладу "Factory", і це, на думку учасників, пішло на користь заходу.

Модерувала це дійство PR-менеджер видавництва "Основи" Анастасія Євдокимова.

- Фестиваль "Artgnosis" уже вдруге за цей рік намагається зробити ривок у зашкарубілому літературному світі: команда не лише вивела на поетичну мапу місто Вінниця, але і пропонує читачам нові імена. Newstage  (саме такий бонус має листопадовий фест) – це з одного боку звичні для будь-якого фестивалю постаті як Жадан чи Іздрик, однак з іншого – пошук  молодих і талановитих та їхня концентрація у одному місці. Будь-яка спроба запропонувати глядачу щось нове – позитивна, але потрібно пам’ятати і про організаторські небезпеки. Адже загалом, цьогорічна фестивальна тенденція літературна/кіно/музична показує, що український глядач стає усе вибагливішим: він перетворюється на вимогливого естета, що готовий платити за цікавий продукт, – розповіла Анастасія Євдокимова.

Музично-поетичну частину фестивалю вже на іншій локації продовжило імпровізоване тріо – поет Томаш Деяк, який читав власні тексти, поет Павло Коробчук, що грав на барабанах, і музикант Христя Халімонова, яка виконувала мелодії на клавішах.

9 – Sasha Boole. Фото – Таня Олексенко
Далі був сольний виступ Халімонової, який ввів усю публіку у транс і змусив декого навіть плакати.

Глядачі отримали змогу побачити експериментальну постановку у виконанні театру "Намір", почути наживо гурт "Grisly Faye" та порозважатися під ритми кантрі, які наспівував чернівецький музикант Sasha Boole.

У підсумку можна констатувати факт що фестиваль видався мультикультурним. Організаторам вдалося сконцентрувати увагу глядачів на літературі, музиці, образотворчому мистецтву, відеопоезії. Ці напрями не просто презентувалися, а взаємодіяли між собою. Це поступово стає характерним явищем для  сучасної української культури.

Вінницю до Полтави ніс Роман Коржик, незалежне мистецьке об’єднання "Magnum Opus"


Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення

Стрічка новин


Погода у ПолтавіАдміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів. При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Полтава Сьогодні , посилання на today.pl.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).
rss